Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12799448 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #285 : Červen 24, 2015, 05:24:52 pm »

necital som posledne prispevky vsetky tak pardon ak nieco opakujem - est ema napadlo k teme, ze ano, rozne tie stahovania, migracie pred vojnami, utlakom atd. boli aj v minulosti , ale tie co sa spominaju ako priklady z nedavnej minulosti boli predsa len ine - ak "odsunuli" Nemcov po 2. sv. vojne (ci uz ten odsun bol z pravneho/ludskeho atd. hladiska zly atd. teraz neberiem do uvahy) tak to bolo iste casovo obmedzeny usek a potom nastal relativny klud

ked utekali ludia z CSSR alebo DDR, casom to rezim nezvladol a nastal klud.
Lenze z Afriky alebo napr. Mexika ludia utekaju stale a nejake riesenie nie je v nedohladne

a este takto - ja nie som proti tomu aby ludia utekali, aby sa im pomahalo atd. nech sa paci, len potom nech 1. slovaci v D neplacu, ze platia velke dane ;-) 2. nech sa potom svet necuduje, ze to aj v Europe bude vyzerat tak ako v krajinach, odkial ti ludia utekaju ...
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #286 : Červen 24, 2015, 05:26:39 pm »

Takove pekne a zajimave tema to bylo...
A uz tady je zas X stranek blabolu za dnesek.
Jahoda ne. Nezasmeje. Okamzite prechazi do utoku a utoci a utoci dal, jak smyslu zbavena...
Skoda tematu je zas pokazene a zasviněne...
Nevím co si myslet/Nerozhodný

... no jak to pipisujes, ty vlastnosti, tak jestli do tohohle tematu nepise zcela pragmaticky, protoze sem patri a tyka se ji to - ma ted takovy novy jmeno, Bajinka, tak jestli tam nechybi "A" na zacatku, a jestli to neni treba takova mala Abajinka  Smích  Smích
(noo, moc korektni to neni, ja vim, ale nemuzu si pomoct   Smích  Smích  Smích)
« Poslední změna: Červen 24, 2015, 05:28:22 pm od Hair » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #287 : Červen 24, 2015, 05:37:40 pm »

Docela s pohnutim jsem vystrachala povidani, ktere napsal muj prastryc o sve mamince, sestre me babicky, po jeji smrti. Prijmeni jsem vymazala, tak sem kousek dam, aby se ti, co se snazi kydat spinu na sudetske Nemce chytli za Schnabel, i kdyz kom neni shury dano, v apatyce nekoupi.  Byla to uplne obycejna, pracovita zena, ktera nikomu neublizila a cely zivot pomahala druhym, ackoliv jeji zivot byl velmi tezky. Ta, co se o ni otrela, ji nesaha ani po paty.

In den Morgenstunden des 3 Januar 2008 ist Marianne …….. für immer eingeschlafen.
Am 26. September 1917 wird sie als 3.Kind der Eheleute Maria und Josef ……… in Laube bei Tetschen-Bodenbach geboren.
Bereits im Jahre 1921 verlieren sie und ihre Schwestern innerhalb weniger Monate Vater und Mutter und somit ihr zu Hause.
Während die beiden Älteren von Verwandten aufgenommen werden, bleibt für die knapp vierjährige nur die Unterbringung in einer Pflegestelle, ohne Liebe und ohne Vorbereitung aufs Leben wird sie von der Wohlfahrt aufgezogen. In Teplice besucht sie die tschechische Schule und erlangt den Realschulabschluß. Von 1932 bis 1935 erlernt sie den Beruf der Handstrickerin, welchen sie bis 37 ausübt. Danach arbeitet sie in dem Geschäft einer Tante.
Einem Kunden gefiel die rothaarige Marianne mit den grünen Augen besonders gut und er bemühte sich um sie; - ...... -.
Ihre Liebe genießen sie in vollen Zügen. Inzwischen 21 Jahre alt und damit volljährig bekommt Marianne ihr kleines Erbe ausgezahlt. Alles scheint auf guten Wege zu sein, aber es kommt anders . Marianne ist schwanger und Franz verlässt sie. Das kleine Erbe ist aufgebraucht.
So steht sie, hochschwanger und mittellos, zum Jahreswechsel 1939/40 in Dresden auf dem Hauptbahnhof. Die Schwestern der Bahnhofsmission helfen ihr.
Am 12. Januar wird Sohn Helmut geboren. Das Kind kommt ins Heim und Marianne beginnt als Stationshilfe im Krankenhaus Dresden Friedrichstadt zu arbeiten.
1943 bringt sie ihr Kind bei Pflegeeltern in Cossebaude bei Dresden unter.
Das Tischlermeister-Ehepaar umsorgten Helmut wie ihr eigenes Kind.
Wie durch ein Wunder überlebt Marianne den Angriff vom 13. Februar 1945. Das Innenstadtviertel, in dem sie ein Zimmer hat, wird total zerbombt. Barfuß mit angesengten Haar und völlig traumatisiert, kommt sie 3 Tage später in ihrer böhmischen Heimat an.
1946 wird Marianne, obwohl sie aus einer deutsch-tschechischen Familie stammt und tschechisch spricht ausgewiesen und in Dresden als Umsiedler eingestuft.
1947 wird ihr in Cossebaude ein Zimmer zugewiesen. Sie nimmt ihren Sohn zu sich und tut alles um ihm ein ordentliches Heim zu bieten. Marianne versucht in dieser Zeit mit Franz ……. doch noch eine Familie zu gründen. Vergeblich. Den Sohn hält sie zum Kontakt mit seinem Vater an, ermöglicht ihm privaten Englischunterricht, denn er soll später in dessen Betrieb eintreten.
Aber auch hier kommt es anders.


1950 entschließt sie sich zu einer Ausbildung als examinierte Krankenschwester, die sie erfolgreich absolvierte. Schwester Marianne wird auf Grund ihrer fachlichen Kompetenz und ihres vorbildlichen Berufsethos schon bald mit Leitungsaufgaben in der chirurgischen Kinderstation des Friedrichstädter Krankenhauses betraut. Folgerichtig wird sie Stationsschwester und leitet die Station von 1958 - 1977. Bis 1987 hält sie, zuletzt noch tageweise, ihrem Krankenhaus die Treue. Es war ihr eine Herzensangelegenheit die anderen Schwestern, besonders am Wochenende, zu entlasten. Sehr wichtig war ihr ein gutes Arbeitsklima. Dafür konnte sich Schwester Marianne durchaus auch mal mit der Krankenhausleitung anlegen. So setzte sie durch, dass auf der Station 22 ,als erste im Krankenhaus, der übliche 10 Stundendienst auf 8 Stunden abgesenkt wurde.
Stabiler Personalbestand, dankbare Eltern und zufriedene kleine Patienten gaben ihr recht.
1975 erhielt sie die medizinische Fachschulanerkennung.
Zahlreiche Urkunden und Auszeichnungen, so die Aktivistennadel und die Medaille für treue Dienste im Gesundheitswesen in Gold belegen ihr engagiertes Handeln. Sie genoss hohes Ansehen bei den Ärzten. Der Chirurg Dr.Hache sagte zu ihr :“Was nützt mir die gelungenste Operation, wenn ich keine gute Schwester habe, die anschließend das Kind richtig gesund pflegt.“
Nach dem Krieg fand die ältere Schwester Maria durch den Suchdienst des Deutschen Roten Kreuzes ihr Schwester Marianne wieder. Die älteste blieb verschollen. In den 50er und 60er Jahren reiste Marianne mehrmals zu ihr nach Prag. Der Neffe erschloss seiner Tante die Stadt, Mariannes Begeisterung war grenzenlos. Nach dem Tod der Schwester brachen diese Kontakte leider ab.


« Poslední změna: Červen 24, 2015, 05:39:44 pm od diddi » Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #288 : Červen 24, 2015, 05:38:49 pm »

táto štvavá a nenávistná téma mala byť pekná? no zbohom rodina ...
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #289 : Červen 24, 2015, 05:48:39 pm »

Tak co, ubozacko, ukazes trochu charakteru a omluvis se?
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #290 : Červen 24, 2015, 05:48:45 pm »

ono by sa určite našli aj podobné srdcervúce historky o tých utečencoch ...
čo ak utekajú len MUŽI, lebo len oni si to mohli dovolit a dúfajú, že neskôr si privedú ženy a deti?

proste máte dvojaký meter ... sami ste cudzinci, ale pritom iným už zabraňujete sem prísť ..

a jirike, od teba osobne je úbohé, že sa vždy "pokakáš" pre hentou, ktorá sama s diddi má miminálne ešte jeden nick navyše (pipapo, mormartina), honza detto, ja mám ako vaše nenávistné reči vždy prekúsnuť, ja sa mám nad všetko vždy povzniesť, kým ja napíšem pár príspevkov a hentá všetko, čo napíšem, použije proti mne ... napokon kleena, ktorého si údajne tak velmi vážite, vám to už nie raz jasne napisal ...

a prečo nový nick? lebo hentá eštebáčka sa pod nickom mormartina postarala, aby ma zabanovali (zaujímavé, že jej nenávistné výpady admina už netrápia, len raz ju zatial zabanoval) .... inač kleena vie od začiatku, kto som ...  Mrknutí
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #291 : Červen 24, 2015, 05:50:23 pm »

myslíš hanička, ako že ty sa máš ospravedlniť mne za to, ako si tu kleenovi o mne opakovane klamala, zavádzala?
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #292 : Červen 24, 2015, 05:53:21 pm »

Tak nic, dala jsem ti sanci, od ted jsi pro me normalni lidsky odpad.
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #293 : Červen 24, 2015, 05:54:33 pm »

pre mna si ním už dávno, hanička ...
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #294 : Červen 24, 2015, 06:05:28 pm »

ináč len tak na na okraj, v našom okolí majú otvoriť nový azylový dom, ja aj môj muž sa pravidelne zúčastňujeme stretnutní, čo majú koordinovať pomoc pre nich ...
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #295 : Červen 24, 2015, 06:15:18 pm »

tak je tu už konečne klud a to tejto štvavej nenávistnej témy už nikto neprispeje - super! Smích Smích
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #296 : Červen 24, 2015, 06:23:28 pm »

Zajimavy je, ze uz tri dny koluje nove video se zachranenymi uprchliky z víkendu a jeste ho sem Nanuk nebo Hary nedal Úsměv

Ze by to bylo proto, ze je na nem videt spousty děti ?
Nebo proto ze tam je zmineno o poctu tehotnych zen ?

Dokazal bych pochopit všechno,  ale jaka zoufalost dostane tehotnou zenu na chatrnou lodičku...
S nejistym cilem, morskymi proudy a bouřemi...
S piraty brouzdajicimi v techto vodach...

Asi to nebude jenom (pardon) vychcanost, nebo ?
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #297 : Červen 24, 2015, 06:36:45 pm »

Jirko, tak ho sem dej ty. Vzdyt je to jedno, kdo sem da.  Úsměv

Nikdo ale nerika, ze neexistuji i deti a zeny, ktere jsou uprchliky. Ale vetsina je presto muzskeho rodu.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #298 : Červen 24, 2015, 06:39:01 pm »

Jirike,
ja teraz preberám na našich stránkach brutálny zásah našej polície,kedy jedného ležiaceho človeka,ktorý nekládol odpor v slepej uličke ozbrojení 20 kukláči mlátili hlava nehlava s predstavou,že si na Ňom vybijú svoje traumy,ale zachytil ich jeden človek na videu a je toho plno v médiách,aj keď cenzúra sa snaží naše príspevky hneď mazať,tak veľa ľudí si ich stihne pozrieť.Okrem toho mám aj video,kde sú pristihnutí policajní provokatéri,ktorí vyvolávali incidenty s cieľom bitia ďaľších ľudí.Lebo u nás ešte TOTALITA boľševikov.Neviem,či si zažil v novembri 1989 bitie policajtov v Prahe.Dávam video,kde vidieť tváre provokatérov,dokonca jednému akože zatknutému kukláč dáva kapucničku na hlavičku aby neprechladol,vlastne aby ho nikto nespoznal. https://www.youtube.com/watch?v=_7TgIS_xQB4
« Poslední změna: Červen 24, 2015, 06:40:18 pm od nanuk » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #299 : Červen 24, 2015, 06:43:12 pm »

Jirike - ci je to vychcanost alebo nie tazko povedat ... aj tehotne romky sa vybrali z vychodoslovenskych dedin do sveta, aj ked teda nie na takych zivotunebezpecnych lodkach - ci to bola alebo nebola vychcanost, nehodnotim ;-)

problem, ktory sa neriesi je ale tento - da sa urcit, kolko utecencov rocne moze zobrat povedzme Nemecko? povedzme 100.000 - ale co ak bude chciet do Nemecka 200-300 tisic, ako urcime, koho uz do Nemecka nepustit?
ci pustit neobmedzene pocty? a tie si budu vediet uz na seba nejako zarobit v Nemecku?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Pracevrakousku.at © 2013
Vše o práci v Rakousku. Inzerce práce zadarmo. Nabídky a poptávky práce česky nebo taky Německy. Odkazy na pracovní úřady, pracovní agentury a spousta dalších zajímavých informací. Česká a slovenká komunita v Rakousku.

Odkazy | englisch lernen | serbisch lernen | kroatisch lernen | schwedisch lernen | ungarisch lernen | türkisch lernen | tschechisch lernen | polnisch lernen | dänisch lernen | amerikanisches englisch lernen | finnisch lernen | deutsch lernen | russisch lernen | französisch lernen | spanisch lernen | portugiesisch lernen | niederländisch lernen | italienisch lernen |